Energetická soběstačnost na dosah

 • Erd energie

  Napište nám

  erdenergie@erdenergie.czSolární lampa s USB nabíjením a kompresorem

 • Zdeněk Pištěk

Pro našeho zákazníka Restaurace Na Nádraží ve Svatobořicích Mistříně jsme instalovali SOLARNÍ SVĚTLO s dvěma kusy lavic. Na sloupu je osazeno 15 W led svítidlo s časováním vypnuti tak, že světlo se sepne po západu slunce - v okamžiku, kdy přestane solární panel vyrábět. Dobu svitu lze odčasovat od 1 hodiny až 13 hodin. Lze aktivovat program pro sepnutí světla se západem slunce a vypnutí s východem. Nabíjení zajišťuje solarní nabíječ VICTRON, ke kterému je připojen solární panel o výkonu 55 Wp. V tubusu jsou vloženy 3 ks baterií 12V/12Ah v paralerním zapojení. Jako bonus je insalován kompresor na přifouknutí jízdního kola a 4 ks USB vstupů na nabíjení elektroniky.


Agrivoltaika – řešení pro nová solární pole

 • Zdeněk Pištěk

Agrofotovoltaika představuje novou příležitost pro zemědělce – ze svého pole mohou kromě úrody a pastvy pro dobytek získat také elektřinu.


https://oze.tzb-info.cz/fotovoltaika/19000-agrivoltaika-reseni-pro-nova-solarni-pole

Solární žaluzie SolarGaps

 • Zdeněk Pištěk

Jak proměnit okna v solární panely? Speciální žaluzie vyrábí elektřinu ze slunce


https://www.elektrina.cz/solargaps-chytre-okenni-zaluzie

Instalace FVE Mutěnice 4,62 kWp

 • Zdeněk Pištěk
Fotovoltaická elektrárna o výkonu 4,62 kWp, RD Mutěnice. Použitá technologie: hybridní střídač GoodWe 10K-ET 10 kW, panely SUNTECH STP330S-A60/Wfh 14 ks, 5 ks baterie Pylontech H48050 + BMS o celkovém instalované kapacitě 12 kWh. Instalace na rovné střeše, osazeny samozátěžové vaničky od společnosti Renusol, kde není potřeba kotvení do střesní konstrukce.

Dnes jste se o nás mohli něco málo dovědět v MF dnes

 • Zdeněk Pištěk
Dnes jste se o nás mohli něco málo dovědět v MF dnes

Instalace FVE Dubňany 4,62 kWp

 • Zdeněk Pištěk
Fotovoltaická elektrárna o výkonu 4,62 kWp, RD Dubňany. Použitá technologie: hybridní střídač GoodWe 8K-ET 8 kW, panely SUNTECH STP330S-A60/Wfh 14 ks, 4 ks baterie Pylontech H48050 + BMS o celkovém instalované kapacitě 9,6 kWh.

Instalace FVE Dubňany 4,88 kWp

 • Zdeněk Pištěk
Fotovoltaická elektrárna o výkonu 4,88 kWp, RD Dubňany. Použitá technologie: hybridní střídač GoodWe ET10kW, panely SUNTECH 305 Wp HyPro mono 16 ks, baterie 5 ks Pylontech H48050 á 2,4 kWh+BMS o celkové kapacitě 12 kWh.

FVE Maďarsko 22 MWp

 • Zdeněk Pištěk
V Maďarsku jsme se podíleli na výstavbě FVE o konečném instalovaném výkonu 22 MWp u města Bocfölde.


FVE RD Ratíškovice

 • Zdeněk Pištěk

Ukázka jak může fungovat FVE s baterií na rodinném domě. Jedná se o jednofázové řešení fotovoltaické elektrárny připojené k síti 7.1.2020. Reálně bude rodinný dům takřka soběstačný na el. energii, když budou příznivé podmínky až do konce září. V tomto konkrétním případě se jedna o FVE s 12 ks panelů o výkonu 3,6 kW, 2 ks baterie Triple Power LiFePO4 HV 6,3 kWh. Instalován zásobník TUV o objemu 120 l vody jako předehřev stávajícího plynového bojleru.

ČEZ zdražuje od března 2020 elektřinu

 • Zdeněk Pištěk

Díky vlastní fotovoltaické elektrárně z baterií se Vás podobné články nebudou takřka týkat:

https://www.elektrina.cz/zdrazuje


Pokud vás naše nabídka zaujala kontaktujte nás