Energetická soběstačnost na dosah

  • Erd energie

    Napište nám

    erdenergie@erdenergie.cz

-Instalujeme Tepelná čerpadla značky Vaillant, LG
- Provedeme obhlídku nemovitosti, cenovou nabídku
- Instalaci Vnitřní a venkovní jednotky s propojením na otopný systém a připojením elektroinstalace

Základní informace o Tepelných čerpadlech

Topení s tepelným čerpadlem je ekonomicky výhodnější, a především nesrovnatelně ekologičtější alternativa vytápění.

Tepelná čerpadla je možné efektivně kombinovat s fotovoltaickým systémem. Fotovoltaický systém vyrábí elektřinu, která je následně využita na provoz tepelného čerpadla. Takováto kombinace má hned dvě výhody, jednak budete vytápět udržitelným způsobem a také nebudete závislí na dodavateli energie.

Tepelná čerpadla dokáží využít teplo z okolního prostředí (vzduchu, země a vody) využít za pomoci elektrické energie k vytápění vaší domácnosti. Tepelné čerpadlo dokáže za pomocí 1kW elektrické energie vyrobit cca 4kW tepla. V letních měsících umí Tepelná čerpadla také chladit. Naše firma se zabývá instalací Tepelných čerpadel Vzduch – Voda, která využívají teplo okolního vzduchu k ohřevu kapaliny v otopném systému domácnosti.

Tepelné čerpadlo představuje standardní zdroj tepla, který je bezemisní, ekologický a velmi úsporný. Provoz tepelného čerpadla je bezúdržbový a často bývá standardem i velmi dlouhá záruční doba. Jako vhodné řešení se TČ osvědčilo jeho využití nejen na rodinných a bytových domech, ale i na chatách a rekreačních objektech.

Energie ze vzduchu

Využití energie ze vzduchu pomocí tepelného čerpadla je ze všech tří možností nákladově nejefektivnější. Není vyžadován žádný oficiální souhlas a nejsou nutné hloubkové vrty. I když venkovní teplota klesne na -20 °C, může tepelné čerpadlo stále fungovat velmi dobře. Zde platí následující pravidlo: čím vyšší je venkovní teplota, tím efektivněji tepelné čerpadlo pracuje.

Awesome Image
Awesome Image
Awesome ImagePokud vás naše nabídka zaujala kontaktujte nás